Reklama

Reklama

Nieoficjalnie: Raper Mata zatrzymany za posiadanie narkotyków

Znany raper Mata został zatrzymany za posiadanie narkotyków - ustalili reporterzy RMF FM. Do zatrzymania miało dojść w czwartek przed północą w Warszawie. Policja znalazła u rapera 1,5 grama narkotyku.

- W czwartek po godz. 23 na ul. Okolskiej zostało zatrzymanych dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok nieoznakowanego patrolu przyspieszyli, zaczęli się oddalać. W czasie wylegitymowania mężczyźni dobrowolnie wyjęli z kurtek woreczki z zapięciem strunowym z zawartością brunatno-zielonego suszu o woni zbliżonej do marihuany. Zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Dziś zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty, a po czynnościach prawdopodobnie zwolnieni do domu - przekazała Interii mł. asp. Iwona Kijowska.

Reklama

Jak informuje RMF FM, u Michała Matczaka (Maty) funkcjonariusze zabezpieczyli 1,5 grama narkotyku. Jego 24-letni towarzysz miał przy sobie pół grama. Obaj noc spędzili w policyjnej izbie.

Interia kontaktowała się z ojcem Maty prof. Marcinem Matczakiem, który odmówił komentarza. 

We czwartek prof. Matczak przekazał na Twitterze, że dostał fałszywy telefon z numeru 800 808 808 - to infolinia CBA - z informacją, że jego syn nie żyje. 

Mata: Raper, artysta, twórca tekstów

Raper Mata, czyli Michał Matczak to artysta i twórca tekstów. Prywatnie jest synem profesora prawa Marcina Matczaka. To właśnie ojciec wymyślił artystyczny pseudonim "Mata" podczas wspólnych wakacji w 2012 roku. 

Raper zasłynął utworem "Patointeligencja". Piosenka opowiada o dzieciach i młodzieży z tzw. dobrych domów, które zażywają narkotyki, nadużywają alkoholu, czy mają emocjonalne problemy. Utwór był szeroko dyskutowany w mediach. 

Obie płyty wydane przez Matę osiągnęły status diamentowych. W 2021 roku raper został nagrodzony Fryderykiem w kategorii "debiut roku".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy