Reklama

Nadciąga zima. W weekend śnieg i mróz

W weekend szykuje się wielki powrót zimy. Temperatura spadnie nawet do -15°C. Wszystko za sprawą wyżu Erik, który nadciąga do nas z Rosji. Na Podlasiu i Mazurach spadnie do 5 cm śniegu.

Dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk poinformowała, że w nocy z czwartku na piątek niemal w całym kraju będzie pochmurno. W górach - rozpogodzenia, możliwe mgły, na wschodzie natomiast słabe opady śniegu. 

Temperatura minimalna od -8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, ok. -3°C w centrum, do 2°C nad morzem. Wiatr będzie słaby, z kierunków wschodnich.

Początek grudnia zapowiada się mroźnie z powodu wyżu Erik, który nadciąga do nas znad Rosji.

Prognoza pogody na piętek, 2 grudnia

W piątek kolejny pochmurny dzień, tylko w rejonach podgórskich rozpogodzenia. W górach i we wschodniej części kraju słabe opady śniegu. Na południowym wschodzie wystąpią opady marznące.

Reklama

Temperatura maksymalna od -4°C na Suwalszczyźnie, ok. -1°C w centrum, do 3°C nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Prognoza pogody na sobotę, 3 grudnia

W weekend czeka nas wielki powrót zimy. Najpierw zacznie śnieg sypnie na południowym zachodzie i w centrum, a od wieczora także na północnym wschodzie i północy kraju. W nocy w całym kraju spadnie ok. 3 cm śniegu, a na Podlasiu i na Mazurach do 5 cm.  

Na północnym wchodzie temperatura spadnie do -10°C . Termometry na Suwalszczyźnie pokażą nawet -15°C. W ciągu dnia mróz utrzyma się w północnej części kraju, w południowej można spodziewać się temperatur dodatnich.

Prognoza pogody na niedzielę, 4 grudnia

W niedzielę na południu, zachodzie i centrum kraju spodziewane są opady deszczu, a na północnym wschodzie śnieg. Na północy utrzyma się mróz, ale w pozostałej części kraju termometry pokażą do 8°C na południowym wschodzie. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: zima | śnieg | prognoza pogody | pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy