Reklama

​MF: Polski Ład nie wpływa na planowane podwyżki w Policji

"Polski Ład nie wpływa na planowane podwyżki dla funkcjonariuszy Policji" - zapewniło we wtorek Ministerstwo Finansów. Jak podkreślono, funkcjonariusze rozliczają się według dedykowanych im przepisów, i co za tym idzie, całość wynagrodzenia zostanie wyrównana.

"Policjanci rozliczają się wg dedykowanych im przepisów, i co za tym idzie, całość wynagrodzenia zostanie wyrównana. Dla funkcjonariuszy zarabiających do ok. 12,8 tys. zł brutto/ m-c (wraz z dodatkami i premiami). PolskiŁad w skali całego roku będzie korzystny lub neutralny" - poinformowało we wtorek na Twitterze Ministerstwo Finansów.

W kolejnym wpisie resort dodał, że Polski Ład nie wpływa na planowane podwyżki dla funkcjonariuszy Policji.

Polski Ład. "Ci, którzy zarabiają do 130 tys. zł nie stracą"

Wcześniej wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zapewniał, że nikt w służbach mundurowych, kto zarabia poniżej 130 tys. złotych rocznie nie straci na Polskim Ładzie

Reklama

- Jako obóz polityczny zadeklarowaliśmy się, że ci którzy zarabiają do 130 tys. złotych zyskają albo nie stracą na Polskim Ładzie. Tak także będzie w służbach mundurowych i te nieduże wyrównania zrobimy tak, żeby nie było takiego odczucia, że Polski Ład kogoś krzywdzi - powiedział.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Polski Ład | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy