Reklama

Reklama

Lex TVN na biurku prezydenta

Jak dowiedziała się Interia, nowelizacja ustawa o radiofonii i telewizji nazywana potocznie Lex TVN, trafiła już na biurko Andrzeja Dudy. - Będzie oczywiście przez nas poddana analizie i odpowiednia decyzja zostanie podjęta - w piątek ogłosił prezydent.

W piątek Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Za odrzuceniem uchwały Senatu było 229 posłów, 212 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu. Jak ustaliliśmy, ustawa jest już w Kancelarii Prezydenta.

Warto pamiętać, że głowa państwa może zastosować trzy rozwiązania: podpisać ustawę, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego w przypadku wątpliwości odnośnie zgodności jej postanowień z konstytucją. - Tych możliwości jest kilka i ja z tego punktu widzenia bardzo dokładnie tę propozycję legislacyjną, którą uchwalił parlament, zbadam - zadeklarował Andrzej Duda. 
 
Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ma na celu uszczelnienie i uściślenie obowiązujących od 2004 r. przepisów, które mówią o tym, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy