Reklama

Jerzy Stuhr i Mariusz Szczygieł skarżą za smog

Znany aktor Jerzy Stuhr oraz dziennikarz Mariusz Szczygieł sądzą się ze Skarbem Państwa o smog – informuje "Dziennik Polski".

Jerzy Stuhr jest jedną z trzech osób - obok dziennikarza Mariusza Szczygła i konsultanta medycznego Tomasza Sadlika - skarżących się w warszawskim Sądzie Rejonowym na smog. Stuhr żąda 20 tys. zł zadośćuczynienia, które zamierza wpłacić na konto fundacji pomagające dzieciom cierpiącym na choroby onkologiczne.

Aktor zeznał w sądzie, że z powodu zanieczyszczenia powietrza ma problemy z gardłem i górnymi drogami oddechowymi. "Dodał, że ponieważ przechodził chorobę nowotworową, jest teraz w grupie ryzyka" - czytamy w "DP".

Reklama

Z kolei dziennikarz Mariusz Szczygieł stwierdził przed sądem, że smog "ogranicza jego prawa osobiste".

"Wyjaśnił, że choć lubi aktywny tryb życia, to z powodu zanieczyszczenia powietrza przez znaczną część roku nie może uprawiać sportu na świeżym powietrzu i jest zmuszony przez cały rok ćwiczyć w klubie fitness" - czytamy w dzienniku.

Szczygieł od państwa domaga się pięciu tysięcy złotych, które mają być przekazane na konto jednej z fundacji walczących o poprawę jakości powietrza.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy