Reklama

Reklama

GIS ostrzega: Niezadeklarowana substancja w suplemencie na potencję

Niezadeklarowana substancja aktywna farmakologicznie została wykryta w partii suplementu diety dla mężczyzn "White Horse" - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. Środek ten jest stosowany przy zaburzeniach erekcji. Konsumenci nie powinni spożywać tych suplementów.

GIS podał, że w wyniku badań przeprowadzonych na zlecenie inspekcji stwierdzono obecność syldenafilu - niezadeklarowanej aktywnej farmakologicznie substancji w partii suplementu diety White Horse.

Komunikat GIS. "Substancja ta nie może występować w suplementach diety"

Substancja ta, jak wskazano, nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.

Chodzi o produkt "White Horse" - suplement diety, przeznaczony dla mężczyzn, o numerze partii WH.03.2022 i dacie trwałości 02.2024. Producentem jest Kosmanela s.r.o., Viaduktová 593/17, 737 01 Český.

Reklama

Organy inspekcji sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające.  

Komunikat GIS. Wycofany suplement diety. Możliwe zanieczyszczenie szkłem

W środę, 2 listopada GIS informował o wycofaniu ze sprzedaży suplementu diety "Anacaps Expert". To preparat przyjmowany przez osoby zmagające się z nadmiernym wypadaniem włosów.

Powodem jest możliwość zanieczyszczenia szkłem jednego ze składników produktu.

Czytaj też: Coraz mniej czasu, by dostać dodatkowe 3 tys. zł. Nie przegap tego terminu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy