Emerytury pomostowe. Jest decyzja Andrzeja Dudy
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy w sprawie emerytur pomostowych. Nowelizacja uchyla obecny, wygasający charakter tego świadczenia, które ze względu na swoje zapisy obejmowało coraz mniej osób. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Nowelizacja wprowadza istotne zmiany.

W środę prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o emeryturach pomostowych, tym samym uchylając wygasający charakter tego świadczenia.
Nowe regulacje zapewniają ochronę działaczy związkowych w sprawach z zakresu prawa pracy i wyłączają z płacy minimalnej dodatek za szczególne warunki pracy.
Zapisy nowelizacji wypełniają jeden z punktów porozumienia rządu z NSZZ "Solidarność" z 7 czerwca tego roku. Było to pierwsze od 1991 roku porozumienie pomiędzy rządem a "Solidarnością", obejmujące sprawy pracownicze.
Prezydent podpisał nowelizację ustawy. Chodzi o emerytury pomostowe
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o emeryturach pomostowych podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Uczestniczyli w niej m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg i przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
Obecnie emerytury pomostowe przysługują tylko tym osobom, które przed 1 stycznia 1999 roku wykonywały pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Oznacza to, że emerytury pomostowe mają charakter wygasający - będą obejmować coraz mniej osób.
Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja to znosi.
Regulacja zapewnia też ochronę działaczy związkowych w sprawach z zakresu prawa pracy i wyłącza z płacy minimalnej dodatek za szczególne warunki pracy. Przepisy podwyższają też roczny limit kwoty, jaką można odliczyć od dochodu wydatków z tytułu składek członkowskich zapłaconych na rzecz związków zawodowych.
***
Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!