Reklama

Reklama

Bogdan Rymanowski odpowiada na wpis Tomasza Lisa

"Wpis Tomasza Lisa, zamieszczony w dniu 5.12.2021 roku na Twitterze o treści: 'Najnowszy NEWSWEEK - dlaczego podważają skuteczność szczepionek na COVID albo propagują dezinformację o ich szkodliwości, narażając na śmierć tysiące ludzi?', będący komentarzem do okładki pisma, jest pomówieniem i narusza moje dobra osobiste" - oświadczył dziennikarz Telewizji Polsat i Polsat News Bogdan Rymanowski, którego wizerunek znalazł się na okładce tygodnika. Zapowiedział podjęcie odpowiednich kroków prawnych.

W niedzielę na Twitterze redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis zamieścił zdjęcie najnowszej okładki tygodnika. "Najnowszy NEWSWEEK - dlaczego podważają skuteczność szczepionek na COVID albo propagują dezinformację o ich szkodliwości, narażając na śmierć tysiące ludzi?" - napisał.

Na tę publikację odpowiedział dziennikarz Telewizji Polsat Bogdan Rymanowski, którego wizerunek znalazł się na wspomnianej okładce.

"Słowa o 'narażaniu na śmierć tysięcy ludzi' są obrazą i mogą spowodować utratę zaufania niezbędnego w pracy dziennikarskiej, dlatego zamierzam podjąć w tej sprawie odpowiednie kroki prawne" - zapowiedział Rymanowski.

Reklama

Jak dodał, "pandemia, z jaką świat zmaga się od wiosny ubiegłego roku, wciąż jest nie w pełni wyjaśnionym zjawiskiem medycznym, społecznym i politycznym. Mimo upływu wielu miesięcy nie wiemy o niej wszystkiego. Jest mnóstwo pytań i wątpliwości. Moją rolą, jako dziennikarza, jest zadawanie tych pytań w imieniu widzów i przedstawianie jak najszerszej panoramy opinii, dlatego zapraszam i będę zapraszał do swego programu lekarzy i ekspertów reprezentujących różne punkty widzenia".

"Bliskie mi jest stanowisko profesora Tadeusza Kotarbińskiego, który powiedział, że 'nauka polega na podważaniu wszystkiego co można podważyć, bo tylko dzięki temu można wykryć to, czego podważyć się nie da'. Cieszy mnie, że tak wielu moich widzów podobnie rozumie istotę i misję zawodu dziennikarza" - napisał Rymanowski.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy