Reklama

Barbara Nowak o warsztatach na temat seksualności: Kłamią, oszukują i deprawują

"Środowiska LGBT wiedzą doskonale, że ich programy są niezgodne z podstawami programowymi w szkołach i z prawem polskim. Ukrywają ideologiczne genderowe treści pod hasłami programów prozdrowotnych" - napisała na Twitterze małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. W ten sposób zareagowała na jedną z ulotek promującą program "ZdrovveLove".

"ZdrovveLove" to prowadzone w gdańskich szkołach warsztaty w ramach programu edukacyjnego o zdrowiu prokreacyjnym, na których mają być przekazywać młodym ludziom informacje na temat seksualności i antykoncepcji. Uczniowie pierwszych klas szkół średnich mogą wziąć w nich udział tylko za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Na jednej z ulotek promujących program znalazły się informacje o tym, że masturbacja jest naturalnym sposobem rozładowania napięcia seksualnego, jakie pojawia się w wieku dojrzewania.

Reklama

Ulotkę zamieszczoną na Twitterze przez gdańską radną, skomentowała Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

"Środowiska LGBT wiedzą doskonale, że ich programy są niezgodne z podstawami programowymi w szkołach i z prawem polskim. Ukrywają ideologiczne genderowe treści pod hasłami programów prozdrowotnych. Kłamią, oszukują i deprawują. Nie macie tego dosyć? Informujmy się! Działajmy!" - napisała na Twitterze Barbara Nowak.

Do wpisu kurator odniósł się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Kurator uważa, że informowanie o tym,że onanizm nie jest niczym złym jest 'niezgodne z prawem polskim'" - napisali przedstawiciele ośrodka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy