Reklama

Reklama

Apel Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie leczenia bezpłodności

Radni Prawicy Rzeczypospolitej w Sejmiku Mazowieckim apelują do innych sejmików o podejmowanie uchwał zobowiązujących zarządy województw do przygotowania programu leczenia niepłodności metodą naprotechnologii. Marek Jurek, lider tego ugrupowania poinformował, że uchwałę tej treści podjął w ubiegłym tygodniu Sejmik Mazowiecki.

Marian Piłka, były poseł AWS-u oraz PiS-u, obecnie radny Prawicy Rzeczypospolitej w Sejmiku Mazowieckim dodał, że uchwała zobowiązuje Zarząd Województwa do przygotowania Programu wsparcia leczenia niepłodności metodą naprotechnologii w latach 2016-2018 i jego do finansowania. Zaznaczył, że uchwałę poparli również radni z innych klubów.

Piłka przytoczył też wypowiedź Adama Strózika, marszałka województwa mazowieckiego, który podczas debaty na uchwałą miał zobowiązać się do "ustanowienia nie tylko w Warszawie, ale również w pięciu byłych województwach" ośrodków leczenia niepłodności.

Mazowieckie to drugie po podkarpackim województwo, które podjęło uchwałę o opracowaniu i finansowaniu programu leczenia niepłodności metodą naprotechnologii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy