Reklama

Reklama

"Kurier" z imigrantami. Zatrzymano go niedaleko niemieckiej granicy

Czterech mężczyzn - prawdopodobnie pochodzących z Erytrei i przebywających w Polsce nielegalnie - zatrzymano w okolicach Zgorzelca (wol. dolnośląskie), niedaleko niemieckiej granicy. Wraz z imigrantami policjanci zatrzymali 37-letniego Polaka, którzy ich przewoził.

Jak poinformował w niedzielę Łukasz Dutkowiak z biura prasowego dolnośląskiej policji, imigranci, prawdopodobnie obywatele Erytrei w wieku od 20 do 30 lat, zostali zatrzymani przez policjantów "drogówki" podczas kontroli auta przy stacji paliw, blisko granicy z Niemcami.

- Próbowali oni nielegalnie przedostać się przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - zaznaczył Dutkowiak.

Zatrzymano też "kuriera"

Auto, w którym podróżowało czterech cudzoziemców, prowadził 37-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Policjanci znaleźli u "przewoźnika" kilkanaście porcji narkotyków. - Mężczyzna jechał autem pomimo sądowego zakazu, a także w stanie po użyciu środków odurzających - dodał policjant.

Reklama

Zatrzymany przez zgorzeleckich policjantów 37-latek odpowie teraz m.in. za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy, posiadanie narkotyków i prowadzenie pojazdu pod ich wpływem oraz wbrew sądowemu zakazowi.

Imigranci zostali przekazani Straży Granicznej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje