Reklama

Reklama

Bon turystyczny 2021/2022. Do kiedy można wykorzystać? Jest zmiana

Bon turystyczny będzie można wykorzystać do 30 września 2022 roku - zdecydowała Rada Ministrów. Tym samym termin obowiązywania programu Polski Bon Turystyczny został wydłużony o sześć miesięcy.

Przypominamy, że bon turystyczny o wartości 500 zł przysługuje na każde dziecko. Jeśli dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności ma prawo do dodatkowego  bonu - także o wartości 500 zł.

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny?

Program Polski Bon Turystyczny zaczął działać w sierpniu 2020 roku. Ma na celu finansową pomoc dla rodzin z dziećmi, które decydują się na wypoczynek w kraju oraz polskim przedsiębiorcom działającym w turystyce. Zgodnie z pierwotną wersją programu bon można było wykorzystać do końca mara 2022. Teraz jednak rząd zdecydował o wydłużeniu tego terminu - do 30 września 2022 roku.

Reklama

Bon turystyczny można wykorzystać do opłacenia noclegu lub wycieczki na terenie Polski. Można nim płacić m.in. za opłacenie pobytu:

- w hotelu,

- w pensjonacie,

- w gospodarstwie agroturystycznym

- na kolonii lub obozie harcerskim

- na obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Bon turystyczny można wykorzystywać wielokrotnie, do wyczerpania kwoty. Bonem można płacić także za wycieczki jednodniowe, które nie obejmują noclegu.

Jak dostać bon turystyczny?

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, należy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS-u, gdzie można aktywować bon, a w przypadku jego braku złożyć wniosek o przyznanie świadczenia za pośrednictwem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bon zostanie przesłany na wskazany numer telefonu lub adres e-mail. Ma postać 16-cyfrowego kodu. Podczas płacenia za usługę należy podać ten unikalny numer.

Pełną listę obiektów, w których można wykorzystać bon turystyczny, znajdziecie na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej www.bonturystyczny.gov.pl

W październiku resort rozwoju i technologii poinformował, że z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł, z bonu skorzystało 7 mln dzieci, a dodatkowe świadczenie aktywowano dla ponad 171 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne