Reklama

Reklama

Wielka Brytania. Najniższy w historii poziom alertu covidowego

Poziom alertu covidowego w Wielkiej Brytanii został obniżony z trzeciego do drugiego. Jest to najniższy poziom w pięciostopniowej skali. Alert został wprowadzony wiosną 2020 roku. Najwyższy, piąty stopień wprowadzono raz - 4 stycznia 2021 roku.

Drugi poziom alertu oznacza, że "Covid-19 pozostaje w ogólnym obiegu, ale bezpośrednia presja na system opieki zdrowotnej i transmisja wirusa maleją lub są stabilne".

Obniżenie poziomu alertu zostało ogłoszone przez resort zdrowia po rekomendacji naczelnych lekarzy Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej

Lekarze: Covid pozostaje w społeczności

- Ciężkie przypadki Covid-19, bezpośrednia presja na system opieki zdrowotnej z powodu Covid, zgony bezpośrednio spowodowane przez Covid i szacunki urzędu statystycznego ONS dotyczące występowania tej choroby w społeczności zmniejszyły się. Covid pozostaje obecny w społeczności, a my możemy mieć do czynienia ze wzrostem przypadków wywołanych wariantami BA.4.6 i BA.2.75, ale nie należy oczekiwać, że doprowadzi to do natychmiastowego wzrostu presji na szpitale - oświadczyli lekarze.

Reklama

Podkreślili, że poziom alertu nadal będzie podlegać przeglądowi, a niezależnie od jego obniżenia ludzie powinni przyjąć dawkę przypominającą szczepionki, kiedy będą do tego uprawnieni.

Jak podał ONS, w ciągu siedmiu dniu do 19 sierpnia liczba przypadków, gdy w akcie zgonu wpisano Covid-19 jako główną lub pośrednią przyczynę śmierci, wyniosła 551. To oznacza spadek o 7 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia i trzeci kolejny tydzień z rzędu ze spadkiem

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy