Reklama

Reklama

W Bułgarii wraca obowiązek zakrywania ust i nosa. Nadchodzi kolejna fala COVID-19

Od poniedziałku w połowie regionów Bułgarii wraca obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych i środkach komunikacji miejskiej. Główny inspektor sanitarny Angeł Kunczew zapowiedział powrót do restrykcji pandemicznych. - Dotarła do nas nowa fala COVID-19 - podkreślił.

Według bułgarskiego resortu zdrowia w około połowie z 28 regionów kraju odnotowuje się ponad 100 infekcji koronawirusem na 100 tys. mieszkańców, a w samej Sofii ponad 200.

Od poniedziałku w regionach z największą liczbą infekcji obowiązywać mają być też ograniczenia dla dużych zgromadzeń.

Pandemia koronawirusa. Wzrasta liczba przypadków w Bułgarii

Blisko 20 proc. wszystkich testów na obecność koronawirusa wykonanych w ciągu ostatniej doby dało wynik pozytywny. Hospitalizowanych jest ok. 450 osób z COVID-19. Liczba przypadków śmiertelnych utrzymuje się na niskim poziomie.

Reklama

Służba zdrowia rekomenduje przyjęcie czwartej dawki szczepionki przez najbardziej narażone grupy ludzi. W ostatnim tygodniu liczba osób, które postanowiły przyjąć czwartą dawkę szczepionki, zaczęła powoli rosnąć.

Kunczew zapowiedział, że rząd nie zamierza podejmować bardziej drastycznych środków w reakcji na wzrost liczby zakażeń, aby nie zakłócać działalności krajowej branży turystycznej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy