Reklama

Reklama

USA: Prezydent Brazylii jadł pizzę na ulicy Nowego Jorku, bo wstęp do lokali mają tylko zaszczepieni

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, który przybył na sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ do Nowego Jorku, chciał wraz ze współpracownikami udać się do restauracji, jednak nigdzie nie został wpuszczony. Bolsonaro, jako osoba niezaszczepiona przeciwko COVID-19, nie ma wstępu do lokali gastronomicznych. Musiał więc zadowolić się pizzą zjedzoną na ulicy Manhattanu.

Skrajnie prawicowy prezydent Brazylii Jair Bolsonaro przyjechał wraz z delegacją na 76. sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Jest on znanym sceptykiem szczepionkowym, który wielokrotnie chwalił się, że nie przyjął preparatu przeciw COVID-19. Przed wyjazdem do Nowego Jorku zapewniał, że "jego układ odpornościowy jest wystarczająco silny, aby odeprzeć koronawirusa". 

W Nowym Jorku, który dotkliwie odczuł skutki pandemii koronawirusa, wstęp do lokali gastronomicznych mają tylko osoby zaszczepione. Od tej zasady nie ma żadnego wyjątku i także prezydent Brazylii nie został wpuszczony do żadnej restauracji. 

Reklama

Zdjęcie szefa państwa jedzącego pizzę na jednej z ulic Manhattanu zamieścił na Twitterze jeden z jego ministrów.

Zwolennicy Bolsonaro chwalili swobodę i "prostotę" prezydenta.

Burmistrz Nowego Jorka apeluje o szczepienia

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zaapelował do światowych przywódców, "w tym przede wszystkim Bolsonaro z Brazylii", aby zaszczepili się przed przyjazdem na szczyt ONZ.

- Jeśli nie chcesz być zaszczepiony, nie zawracaj sobie głowy przyjazdem - powiedział de Blasio na konferencji prasowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne