Reklama

Reklama

Tragedia po zejściu lawiny w Austrii. Narciarze zasypani, jeden nie żyje

Jeden narciarz nie żyje, a dwóch zostało rannych po zejściu lawiny śnieżnej - informuje portal Kurier. Do zdarzenia doszło w sobotnie południe w tyrolskim Oberlandzie.

Lawina pojawiła się w rejonie Zams na otwartym stoku narciarskim, przysypując sześciu narciarzy. Trzem z nich udało się wyjść bez większych obrażeń, dwóch zostało rannych, a jedna osoba, której tożsamości jeszcze nie ustalono, zmarła - poinformował rzecznik lokalnej policji.

Nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące przebiegu całego zdarzenia. Wiadomo, że w akcji ratowniczej uczestniczyły jednostki ratownictwa górskiego z psami poszukiwawczymi, a także dwa helikoptery ratunkowe i helikopter policyjny.

Nie jest to pierwsza ofiara sportów zimowych w tym sezonie w Austrii. W ubiegłą sobotę w rejonie Lackenspitze (Salzburg) pod lawiną zginęło trzech młodych narciarzy w wieku 19-24 lat.

Reklama

Dwóch mężczyzn po odnalezieniu przez ratowników już nie żyło, trzeci - mimo reanimacji na miejscu i przetransportowania helikopterem do szpitala w Klagenfurcie - zmarł w wyniku odniesionych urazów. W zdarzeniu tym ucierpiało jeszcze ośmiu innych turystów.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy