Reklama

Tak źle nie było od początku pandemii. Rekord zakażeń we Włoszech

Włosi masowo ruszyli na błyskawiczne testy szturmując apteki przed świątecznymi spotkaniami z rodzinami. W piątek nawet kilka godzin trzeba było stać w kolejce. To skutek m.in. 50,5 tysięcy zakażeń wykrytych w ponad 920 tysiącach testów wykonanych w przeddzień Wigilii.

We Włoszech padł w Wigilię rekord liczby zakażeń od początku pandemii: ponad 50 tysięcy. Zmarło 141 osób. W związku z gwałtownym wzrostem nowych przypadków z 5 do 4 miesięcy skrócona została przerwa między drugą dawką a trzecią dawką szczepionki.

Stale rośnie odsetek zakażeń wywołanych nowym wariantem Omikron. Obecnie jest to prawie jedna trzecia wszystkich infekcji.

Włochy: Rekord zakażeń koronawirusem

Ministerstwo zdrowia w wydanym okólniku zdecydowało, że z powodu szerzenia się Omikrona trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 można podawać już po czterech miesiącach od poprzedniej, a nie po pięciu jak dotychczas.

Reklama

Ponadto szczepienie trzecią dawką rozszerzono na grupę wiekową 16-17 lat oraz na osoby o obniżonej odporności w wieku między 12 a 15 lat. Nastolatki mogą zgłaszać się od 27 grudnia, gdy minie dokładnie rok od inauguracji szczepień we Włoszech i w całej UE.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy