Reklama

Reklama

Szwedzkie media: Irakijczyk skazany za zmuszanie do prostytucji nastoletnich Polek

25-letni obywatel Iraku został skazany przez sąd w Sztokholmie na dwa lata i dziewięć miesięcy więzienia za zmuszanie do prostytucji nastoletnich Polek - informuje szwedzki dziennik "Dagens Nyheter".

Mężczyzna, nazwany w artykule Khalid, poznawał polskie nastolatki przez internet, następnie proponował im przyjazd do Szwecji i połowę pieniędzy ze sprzedaży usług seksualnych. Na miejscu zmuszał je do częstych spotkań z mężczyznami oraz żądał od nich spłacenia długu za wynajem mieszkania. 

Szokujące ustalenia

Sprawa wyszła na jaw, gdy 17-letnia Polka o imieniu Maria z północnej Polski, uciekła przed goniącym ją klientem do kawiarni w centrum Sztokholmu, a świadkowie zaalarmowali policję. 

"Dagens Nyheter" opisuje historię Marii. Mająca wówczas 16 lat dziewczyna borykała się z kłopotami w domu oraz w szkole.  

Reklama

W wyniku śledztwa szwedzka policja ustaliła, że mieszkający w Szwecji Irakijczyk zmuszał do prostytucji nastolatki za pomocą alkoholu i narkotyków. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu znaleziono przedmioty mogące służyć seksualnej przemocy. 

Przypadek Marii prokuratura zakwalifikowała jako handel ludźmi, a dwóch innych Polek jako stręczycielstwo. Khalid został także skazany za posiadanie narkotyków. 

"Przełomowy wyrok"

Jak pisze "Dagens Nyheter", wyrok w sprawie Irakijczyka jest przełomowy, gdyż po raz pierwszy szwedzki sąd uznał ogłaszanie na portalu randkowym za formę stręczycielstwa. 

Khalid zeznał, że jedynie pomagał w napisaniu ogłoszeń w internecie. Mężczyźni, którzy płacili za usługi seksualne nastolatek, byli zarejestrowanymi użytkownikami tego samego portalu randkowego. Zostali skazani na karę grzywny. 

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne