Reklama

Stado wilków uciekło z francuskiego zoo. Kilka sztuk zastrzelono

Z wybiegu dla wilków w zoo w Montredon-Labessonnie na południu Francji uciekło dziewięć osobników w czasie, gdy na terenie ogrodu przebywali zwiedzający - poinformowała w sobotę stacja BBC. Nikt nie ucierpiał w związku z zajściem, ale ogród musiał zostać tymczasowo zamknięty.

- Doszło do incydentu związanego ze sforą wilków (...). Właściciel (zoo) musiał zastrzelić cztery z nich, pozostałe pięć zostało tymczasowo uśpionych przez wyspecjalizowane służby, które wezwano na miejsce zdarzenia - przekazał Fabien Chollet, sekretarz generalny prefektury Tarn, w której znajduje się zoo.

- Gdy wilki przebywały poza stałym miejscem pobytu, w zoo nie było wielu odwiedzających, a ludziom w żadnym momencie nie zagrażało bezpośrednie niebezpieczeństwo - zapewnił.

Ogród zoologiczny Trois Vallees zajmuje obszar o powierzchni 60 hektarów i jest domem dla około 600 zwierząt 70 różnych gatunków.

Reklama

Zoo ma pozostać zamknięte do połowy stycznia przyszłego roku z powodu - jak poinformowano - pilnych prac konserwacyjnych.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wilki | ZOO.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy