Reklama

Reklama

Rosja. Ogromna eksplozja w bloku na Sachalinie. Wśród ofiar są dzieci

Do silnej eksplozji doszło w sobotę w budynku mieszkalnym w miejscowości Tymowskoje na Dalekim Wschodzie Rosji. Zginęło co najmniej osiem osób, w tym troje dzieci. Przyczyna tragedii nie jest jeszcze znana, a liczba ofiar może wzrosnąć.

Co najmniej osiem osób, w tym troje dzieci, zginęło w sobotę w wyniku eksplozji, do której doszło w pięciopiętrowym budynku mieszkalnym w miejscowości Tymowskoje na wyspie Sachalin, na Dalekim Wschodzie Rosji. Przyczyna tragedii nie jest jeszcze znana, a liczba ofiar może wzrosnąć - poinformował niezależny rosyjski portal Nowaja Gazieta.Jewropa. 

Troje zabitych to dzieci w wieku 8, 10 i 12 lat.

W budynku zamieszkiwały 33 osoby. Wciąż trwają poszukiwania trzech spośród nich. Początkowo przekazywano doniesienia, że w Tymowskim doszło do wybuchu gazu, lecz później zweryfikowano tę informację, ponieważ blok mieszkalny nie był wyposażony w instalację gazową. Możliwymi przyczynami mogły być "nieprawidłowe przechowywanie i eksploatacja domowych butli gazowych" przez mieszkańców - powiadomiły opozycyjne media za gubernatorem Sachalinu Walerijem Limarienką.

Reklama

Największa w ostatnich latach w Rosji katastrofa wywołana eksplozją gazu w budynku mieszkalnym miała miejsce w grudniu 2018 r. w Magnitogorsku na Uralu. Zginęło wówczas 39 osób, a 17 zostało rannych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama