Reklama

Roczne dziecko zamknięte w klatce. Policja z Hajfy znalazła je przypadkiem

Policjanci z izraelskiej Hajfy weszli do jednego z mieszkań w mieście w ramach szeroko zakrojonej akcji antynarkotykowej. Widok, który im się ukazał zupełnie zbił ich z tropu - w metalowej klatce ktoś zamknął roczne dziecko. "To jedna z najtrudniejszych spraw, z którą się mierzyliśmy" - przyznali funkcjonariusze.

Sobotnia akcja izraelskiej policji miała nieoczekiwany przebieg. W bloku, na który urządzono nalot, znaleziono nie tylko narkotyki, ale również grupę dzieci. Jedno z nich - prawie 1,5-roczny chłopiec - siedziało zamknięte w metalowej klatce. Jego "opiekunowie" zostawili mu w środku koc i butelkę z mlekiem.

Na miejscu było też pięcioro innych dzieci. Ich matki nie było na miejscu. 35-latka niedługo później została zidentyfikowana i zatrzymana przez funkcjonariuszy. Postawiono jej zarzuty uwięzienia, zaniedbania i znęcania się nad dziećmi.

Reklama

- To jedna z najtrudniejszych i najpoważniejszych spraw, z jaką kiedykolwiek się mierzyliśmy. (...) Poważnie traktujemy każdą krzywdę wyrządzoną osobom bezbronnym i będziemy ciężko pracować, by doprowadzić tę sprawę do końca - przekazał oficer policji Yossi Atias, cytowany przez agencję TPS. Dzieci zostały zbadane przez medyków i przekazane urzędnikom opieki społecznej.

Izraelska policja walczy z dilerami

Podczas akcji policji w innym mieszkaniu w tym samym budynku, zabezpieczono duże ilości narkotyków przeznaczonych do dalszej sprzedaży. Funkcjonariusze poinformowali o zatrzymaniu dwóch mężczyzn w wieku 22 i 27 lat. Policja wystąpi do sądu z wnioskami o tymczasowy areszt zarówno dla mężczyzn, jak i dla matki więzionego chłopca.

"Jerusalem Post" informuje, że w ostatnich dniach izraelska policja przeprowadziła wiele podobnych akcji. Między niedzielą a poniedziałkiem zatrzymano co najmniej 40 osób w związku z przestępstwami narkotykowymi.

Chcesz skomentować artykuł? Zrób to na Facebooku! 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy