Reklama

Reklama

Pożar na A3 w Niemczech. Ciężarówka uderzyła w cysterny amerykańskiej armii

Na autostradzie A3 w Parsbergu w Niemczech rozpędzona ciężarówka uderzyła w stojące na poboczu cysterny z paliwem lotniczym amerykańskiej armii. Niemieckie media określają zdarzenie jako "piekło". Kilku żołnierzy trafiło do szpitala. Nie ma potwierdzonych informacji na temat kierowcy ciężarówki.

Rozpędzona ciężarówka z trocinami i materiałami stolarskimi uderzyła w stojący na poboczu konwój amerykańskiej armii. Dwa z trzech pojazdów, które wchodziły w jego skład, to cysterny z 2,5 tys. litrów paliwa lotniczego.

Pojazdy stanęły w ogniu. Pojawiły się kilkumetrowe płomienie i słup gęstego dymu. 

Jak ujawniła policja, pożar spowodował wybuch paliwa w bakach samochodów, a nie zbiornikach z dużo większą jego ilością. 

Do szpitala trafiło ośmiu żołnierzy, którzy skarżyli się na problemy z oddychaniem. Służby ratunkowe nie podały oficjalnych informacji o losie kierowcy ciężarówki, ale jego szanse na przeżycie oceniły jako "minimalne". 

Reklama

"Daily Mail" zacytował rzecznika amerykańskiej armii w Grafenwoehr w Bawarii, który wyjaśnił, że konwój złożony z trzech pojazdów stał na pasie awaryjnym, ponieważ oczekiwał na eskortę.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy