Reklama

Papież: Homoseksualizm nie jest przestępstwem. Dyskryminacja jest grzechem

Homoseksualizm nie jest przestępstwem, a biskupi, którzy popierają jego penalizację i dyskryminację osób o takiej orientacji seksualnej popełniają grzech - powiedział papież Franciszek w wywiadzie dla agencji Associated Press. To nie pierwszy raz, gdy obecna głowa Kościoła katolickiego apeluje o akceptację dla osób LGBT.

- Ci biskupi muszą przejść proces nawrócenia - ocenił papież. Dodał, że potrzebna jest "czułość, jaką Bóg ma dla każdego z nas".

Papież Franciszek: Dyskryminacja homoseksualizmu to grzech

Zdaniem Franciszka przepisy, które penalizują homoseksualizm, są "niesprawiedliwie". Zaapelował także do biskupów, by przyjmowali w Kościele osoby LGBTQ. W opublikowanej pierwszej części wywiadu papież skierował się również do swoich krytyków, by powiedzieli mu "prosto w twarz", jeśli czegoś nie akceptują.

Odnosząc się do śmierci emerytowanego papieża Benedykta XVI powiedział, że "stracił ojca i dobrego towarzysza", który "był dla niego bezpieczeństwem". Komentując swoją kondycję, Franciszek zapewnił, że jest w dobrym stanie zdrowia.

Reklama

"Pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę"

W filmie dokumentalnym "Francesco" z 2020 roku papież powiedział, że "homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny" oraz podkreślił, że osoby LGBTQ "są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny". - Nikt nie powinien być z tego powodu odtrącany i upokarzany - dodał.

Zobacz też: Franciszek: pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę swoich związków

Franciszek poparł wówczas pierwszy raz otwarcie podczas swojego pontyfikat ideę legalizacji związków partnerskich. - Pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę - zadeklarował i stwierdził, że powinny zostać stworzone regulacje, które umożliwią osobom tej samej płci zawieranie legalnych związków.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: ​Papież Franciszek | homoseksualizm | grzech | LGBT

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy