Reklama

Reklama

Nepal: Samolot złapał gumę. Z pasa zepchnęli go pasażerowie

Samolot linii Tara Air złapał gumę podczas lądowania na lotnisku w Bajura w Nepalu. Gdy wydawało się, że maszyna utknęła na pasie startowym, z pomocą przyszli pasażerowie lotu.

Problem z oponą niewielkiego pasażerskiego samolotu pojawił się podczas lądowania w Bajura w Nepalu. Usterka uniemożliwiła maszynie samodzielną jazdę. Musiała ona zostać odholowana z płyty lotniska.

Załodze postanowili pomóc pasażerowie samolotu. Grupa około 20 osób zepchnęła niesprawny samolot z pasa startowego. Nagranie z tego incydentu trafiło na serwis TikTok.

Zobacz też: Szadek: Tragiczny wypadek awionetki

Reklama

Linia Tara Air używa małych samolotów krótkiego zasięgu przewożących do 19 pasażerów i maksymalnie czterech członków załogi. Nepalska linia obsługuje trasy krajowe.

Kolejny incydent w Brazylii

Do incydentu z udziałem małego samolotu pasażerskiego doszło także w Brazylii. Maszyna lokalnych linii lotniczych wypadła z pasa na lotnisku Santa Rosa w Rio Grande do Sul. 

Samolot uległ niewielkim uszkodzeniom, osiadając w rowie tuż za linią pasa startowego. 

Załodze, jak i dwóm pasażerom, nic się nie stało.

Małe samoloty na krajowych trasach

Małe samoloty pasażerskie, mogące zabrać na pokład około 20 osób, są popularne w dużych terytorialnie krajach lub tych, gdzie transport drogowy jest trudny z racji ukształtowania terenu, czy niedostatecznej infrastruktury. Obsługują krótkie trasy pomiędzy większymi miastami kraju.

W uboższych regionach często stan maszyn oraz zarządzanie lotami nie przystają do zachodnich standardów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy