Reklama

Nazywał się Putin. Dzik z Bawarii ma nowe imię

Pochodzący z Rosji dzik o imieniu Putin z rezerwatu w niemieckiej Bawarii dostał nowe imię. Od wtorku zwierzę nazywa się Eberhofer i nie będzie więcej budzić zakłopotania u zwiedzających.

We wtorek w rezerwacie odbyła się ceremonia, podczas której imię dzika zmieniono z Putin na Eberhofer. Nowe imię nawiązuje do postaci policjanta z popularnej w Bawarii serii książek i zostało wybrane przez internautów w konkursie ogłoszonym w mediach społecznościowych.

Dzik zmienia imię. "Żadna świnia na to nie zasługuje"

Zarządca rezerwatu Eckard Mickish wyjaśnił, że ważący 200 kg dzik nosił imię po prezydencie Rosji Władimirze Putinie ze względu na swoje pochodzenie

Jednak gdy wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, przedstawianie zwierzęcia odwiedzającym park stało się problematyczne, a pracowników ośrodka niepokoiło zwłaszcza, jak mogą się poczuć goście z Ukrainy - relacjonuje Reuters.

Reklama

- Okazało się, że żadna świnia nie zasługuje na to, by nosić takie imię - mówił Mickisch agencji DPA cytowany przez Deutsche Welle.

Wstęp dla ukraińskich uchodźców jest darmowy. Klientami są głównie kobiety z dziećmi. - Z samego szacunku dla tych ludzi, trzeba pozbyć się tego imienia - zapewnił zarządca parku.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Dziki | ZOO | ogród zoologiczny | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy