Reklama

Londyn: Ogromny pożar kościoła. W akcji użyto najwyższej drabiny w Europie

Londyńska straż pożarna poinformowała, że w nocy z czwartku na piątek doszło do ogromnego pożaru w jednej z dzielnic miasta. Niemal doszczętnie spłonął kościół św. Marka w dzielnicy St John's Wood. By ocalić świątynię, użyto najwyższej drabiny w Europie.

Jak czytamy na stronie londyńskiej straży pożarnej, służby zostały wezwane do pożaru kościoła św. Marka w dzielnicy St John's Wood w Londynie o godzinie 23:19 w czwartek. Ogień udało się pokonać kilka godzin później - o 2:22 w nocy z czwartku na piątek. Na miejscu pracowali strażacy z kilku jednostek, łącznie dwanaście wozów strażackich i 80 strażaków.

Kościół doszczętnie zniszczony

Choć pożar kościoła udało się opanować, cały dwukondygnacyjny budynek został niemal doszczętnie zniszczony

W sieci pojawiły się zdjęcia ogromnego dymu nad miastem i szkód, jakie wyrządził ogień. Strażacy ostrzegli miejscowych, by na czas akcji zamknęli okna i drzwi w obawie przed gęstym dymem.

Reklama

Użyto najwyższej drabiny w Europie

W trakcie akcji strażaków użyto niecodziennego sprzętu. W ruch poszła 64-metrowa drabina obrotowa, która jest najwyższą tego typu w Europie

Nie ma doniesień o rannych lub ofiarach. Przyczyna pożaru jest na ten moment nieznana. BBC podaje, że kościół św. Marka jest wymieniany jako "architektoniczny skarb" epoki wiktoriańskiej.

Czytaj też: Masz tylko kilka dni na złożenie wniosku. Jeśli nie zdążysz, przepadnie ci 1000 zł

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Londyn | Wielka Brytania | Kościół | pożar

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy