Reklama

Reklama

​Liban: Kilkunastu rannych po wybuchu w obozie dla uchodźców palestyńskich

Kilkanaście osób zostało rannych na skutek eksplozji w obozie dla uchodźców palestyńskich w mieście Tyr na południu Libanu - poinformowali w nocy z piątku na sobotę pracujący na miejscu ratownicy. Okoliczne tereny zostały ewakuowane, a na miejscu pracują ekipy ratunkowe.

Wcześniej libańska agencja prasowa NNA informowała o nieokreślonej liczbie zabitych, ale obrona cywilna i miejscowe siły bezpieczeństwa podały, że nie było ofiar śmiertelnych. Także źródło palestyńskie wewnątrz obozu podało jedynie informację o rannych.

Co spowodowało wybuch?

Według agencji NNA piątkowa eksplozja miała miejsce w składzie broni, należącym do palestyńskiej organizacji Hamas, która ma swoje magazyny w obozach palestyńskich w Libanie.

Agencja Shehab News, postrzegana jako bliska Hamasowi, zacytowała źródło palestyńskie, które twierdzi, że wybuch spowodowało zapalenie się pojemników z tlenem przechowywanych do użytku w walce z pandemią Covid-19.

Reklama


Palestyńskie źródła podają, że okoliczne tereny zostały ewakuowane, a na miejscu pracują ekipy ratunkowe.

Szereg zbrojnych palestyńskich organizacji, w tym Hamas i ruch Fatah, sprawuje pełną kontrolę nad kilkunastoma obozami palestyńskimi w Libanie.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy