Reklama

Reklama

Krzysztof Śmiszek z Conchitą Wurst. "Piękny wieczór z pięknymi osobami"

Współprzewodniczący Nowej Lewicy, europoseł Robert Biedroń, został laureatem nagrody Alan Turing LGTBIQ+. Polityka doceniono za walkę na rzecz środowiska LGBT. Podczas gali w Hiszpanii towarzyszył mu partner Krzysztof Śmiszek. Opublikował on na Instagramie zdjęcie z Conchitą Wurst - jedną z tegorocznych nominowanych. "Piękny wieczór z pięknymi osobami" - napisał.

Nagroda Alan Turing LGTBIQ+ to najbardziej prestiżowa międzynarodowa nagroda środowiska LGTBIQ+ na świecie. W tym roku wśród nominowanych byli m.in.: Pussy Riot, Amnesty International, Chelsea Manning, czy Conchita Wurst.

Robert Biedroń otrzymał nagrodę w kategorii PREMIO ESPECIAL.

- Chciałbym zadedykować tę nagrodę tym milionom z nas, którzy wciąż są zmuszeni do ukrywania swojej miłości i tożsamości - mówił, odbierając nagrodę. - Wierzę w politykę, która przynosi ludziom zmianę życia na lepsze. Głownie tym, którzy zostali w tyle, są wykluczeni, odizolowani i zapomniani - zapewniał w czwartkowy wieczór.

Reklama

Krzysztof Śmiszek sfotografowany z Conchitą Wurst

Podczas gali nagród odbywającej się na hiszpańskiej Teneryfie obecny był również wieloletni partner polityka, Krzysztof Śmiszek. Na Instagramie opublikował zdjęcie z Conchitą Wurst - piosenkarką, która zdobyła sławę w 2014 roku po wygranej Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem "Rise Like a Phoenix.

"Piękny wieczór z pięknymi osobami. Conchita Wurst - odważna artystka z pięknym przesłaniem dla świata" - podkreślił.

Fotografię skomentował - używając emotikony ognia - Biedroń.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy