Reklama

Reklama

Holandia: Lekarz oskarżony. Podał tabletki aborcyjne wbrew woli kobiety

Mężczyzna w Holandii, który jest lekarzem, miał włożyć swojej partnerce do jedzenia tabletki aborcyjne. Zrobił to wbrew woli kobiety. Teraz grożą mu trzy lata więzienia.

Lekarz rodzinny z Heerlen, na południu Holandii, został oskarżony o spowodowanie dwóch aborcji wbrew woli kobiety. 

Jak relacjonuje dziennik "De Telegraaf", kobieta powiedziała w sądzie, że chciała urodzić dziecko. Kiedyś przechwyciła pigułkę i dała ją swojemu ginekologowi do zbadania. Okazało się, że była to pigułka aborcyjna Myfegine.

Prokuratura uważa również, że udowodniono, iż mężczyzna w złych warunkach higienicznych wykonał kobiecie dwa zastrzyki, powodując ropnie, z powodu których kobieta musiała być operowana.

Przyznał się do winy

W swoim oświadczeniu kobieta nazwała mężczyznę "wilkiem w owczej skórze, który wykorzystał jej bezbronność i zniszczył jej życie".

Reklama

W sądzie lekarz przyznał się do winy. Został pozbawiony prawa wykonywania zawodu i grożą mu trzy lata pozbawienia wolności. Wyrok sądu zapadnie 4 maja.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy