Reklama

Holandia: 24-latek wymuszał przesyłanie nagich zdjęć i szantażował nieletnie

24-latek z Etten-Leur w południowej Holandii jest podejrzany o wymuszenia na ponad stu nieletnich dziewczętach. Miał uwieść je i nakłonić do przesłania nagich zdjęć, a następnie za ich pomocą je szantażować. Prokuratura w Bredzie twierdzi, że to największe dochodzenie przeprowadzone w Holandii w sprawie wykorzystywania nieletnich w internecie.

24-letni Gianni de W. aby kontaktować się ze swoimi ofiarami korzystał z mediów społecznościowych. W tym celu używał fałszywej nazwy użytkownika, w tym Bryan.snapx, Bryansnelgeld i innych podobnych wariantów, w których pojawiał się pseudonim "Bryan".

Holandia: Szantażował nieletnie nagimi zdjęciami. Policja: Miał 150 folderów z imionami

Na komputerze podejrzanego policja znalazła 150 folderów z imionami różnych dziewcząt, z czego niektóre podfoldery, według prokuratury, zawierały czasem nawet tysiące zdjęć konkretnej ofiary.

Jak pisze NL Times, do tej pory udało się ustalić tożsamość kilkudziesięciu ofiar, a osiem dziewcząt złożyło już zawiadomienie. Według szacunków policji i prokuratury liczba ta może znacznie wzrosnąć.

Reklama

Ofiary reagowały "paniką i strachem"

Śledztwo policji cały czas trwa, wciąż bowiem nie udało się jeszcze ustalić tożsamości wielu dziewcząt. Ofiarami są w większości nieletnie mieszkające na terenie całego kraju. Dochodzenie rozpoczęło się od zgłoszenia ofiary z północy Holandii, która szantażowana była w wieku 15 lat. Jednak nie była to najmłodsza z ofiar mężczyzny. Jedna z dziewcząt, jak przekazał prokurator, miała zaledwie 13 lat. - Zareagowała paniką i strachem. Ta sytuacja pogorszyła jej relacje z matką - dodał. Prokurator, podsumowując działania 24-latka powiedział, że "zamienił on życie swoich ofiar w piekło".

Podejrzany został zatrzymany 11 października. Od tego czasu przebywa w areszcie. Na komputerze W. znaleziono dużą ilość materiałów pornograficznych z udziałem dzieci.

Jak przekazano, każda ofiara, która rozpoznaje nazwy użytkownika lub metody podejrzanego, "może skontaktować się z lokalną policją".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Holandia | Szantaż | nieletnie | nagie zdjęcia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy