Reklama

Reklama

Francja: Obowiązkowe szczepienia medyków. Zawieszono ok. 3000 osób

W pierwszym dniu obowiązywania przepisów dotyczących obowiązku zaszczepienia medyków we Francji zawieszonych zostało około 3000 pracowników - poinformował w czwartek minister zdrowia Olivier Veran. To m.in. pracownicy szpitali i domów opieki.

Obowiązek szczepień dla medyków wszedł w życie w środę i dotyczy pracowników szpitali i domów opieki, ratowników medycznych, a także strażaków.

Aby uniknąć nierefundowanego zawieszenia w pełnieniu obowiązków służbowych pracownik musi wykazać się szczepieniem przynajmniej jedną dawką.

Szczepienia. Kilkadziesiąt rezygnacji z pracy

- Wczoraj doszło do około 3000 zawieszeń, które zostały wydane pracownikom służby zdrowia lub placówek medyczno-socjalnych, którzy nie rozpoczęli jeszcze szczepień - powiedział Veran w stacji RTL, dodając, że było również "kilkadziesiąt rezygnacji".

W sektorze medycznym we Francji zatrudnionych jest około 2,7 mln osób. W zależności od regionu wskaźnik zaszczepienia dla tego sektora waha się od 85 do 95 proc.

Reklama

W przeddzień wejścia w życie obowiązku szczepień przedstawiciele zawodów medycznych demonstrowali przed ministerstwem zdrowia w Paryżu oraz przed regionalnymi agencjami zdrowia publicznego (ARS), m.in.: w Tuluzie i Lyonie oraz przed szpitalem uniwersyteckim w Rennes, jak podaje agencja AFP.

Czytaj też: Szczepienia w szkołach. Ministerstwo: Ponad 48 tys. deklaracji od rodziców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy