Reklama

Anglia: 17-latka zmarła po zażyciu ecstasy

17-letnia Lila-Grace Smith zmarła po tym, jak po raz pierwszy zażyła pigułkę ecstasy w domu znajomych. Najpierw przyjaciele próbowali samodzielnie ratować dziewczynę, gdy to jednak nie przyniosło skutku, wezwali pomoc. Mimo przewiezienia do szpitala, 17-latki nie udało się uratować. Następnego dnia zmarła.

Jak donosi brytyjski dziennik "Mirror", 3 czerwca 2021 roku dziewczyna nocowała u przyjaciół. 

- Lila od czasu do czasu nocowała u swoich przyjaciół. Kiedy wychodziła na imprezy, wiedzieliśmy, że będzie tam pić drinki, ale nie martwiliśmy się o spożywanie przez nią alkoholu - przekazała potem matka 17-latki.

Anglia. Nastolatkowie spożywali alkohol, podtlenek azotu i ecstasy

Tego wieczoru znajomi rozważali wyjście do miasta, ostatecznie jednak postanowili zostać w domu. Jak przekazano potem w sądzie, spożywali oni alkohol, podtlenek azotu, znany także jako gaz rozweselający, a potem ecstasy. Policja w toku śledztwa nie była w stanie zidentyfikować, kto nabył i dostarczył narkotyk.

Reklama

Po tym, jak po godzinie 23:00  Lila-Grace Smith źle się poczuła, jej koleżanki zadzwoniły po znajomych. Około 20 minut później na miejsce dotarło czterech chłopaków, którzy zdecydowali m.in. o tym, aby ułożyć 17-latkę w pozycji bocznej bezpiecznej. Niedługo potem jej stan pogorszył się na tyle, że postanowili oni wezwać karetkę, a do czasu jej przybycia prowadzili resuscytację.

Po przewiezieniu do szpitala, następnego dnia 17-latka zmarła.

Matka ostrzegała córkę przed narkotykami. "Sama znała kogoś, kto przedawkował"

Jak przekazała asystent koronera West Yorkshire, Mary Burke: - To tragiczny przypadek śmierci młodej dziewczyny, która miała przed sobą całe życie. Mam nadzieję, że młodzi ludzie, którzy o tym usłyszą, zastanowią się przez chwilę, zanim podejmą takie ryzyko.

Matka 17-latki mówiła, że rozmawiała wcześniej z córką o skutkach brania narkotyków. Przyznała, że kiedy była młodsza, "sama znała kogoś, kto przedawkował ecstasy". Jak dodała, dziewczyna przekonywała matkę, że jej znajomi biorą narkotyki, jednak ona nigdy żadnych nie przyjmowała.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ekstazy | narkotyki | Anglia

Reklama

Reklama

Reklama