Reklama

Reklama

Amerykanin odzyskał portfel, który zgubił 53 lata temu

Paul Grisham, 91-letni mieszkaniec San Diego w Kalifornii, odzyskał portfel, który zgubił 53 lata temu na Antarktydzie. Jak informuje dziennik "The San Diego Union-Trubune", w środku znajdowała się m.in. kieszonkowa instrukcja, jak postępować w przypadku ataku bronią atomową, biologiczną lub chemiczną.

Portfel znaleziono za szafką podczas rozbiórki budynku w amerykańskiej stacji naukowo-badawczej McMurdo.

Grisham przez 13 miesięcy - od października 1967 roku - służył jako meteorolog w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych na Antarktydzie. Powiedział, że nie pamięta, by zgubił wtedy portfel, ale znaleziony przedmiot zdecydowanie należał do niego. W środku były między innymi jego dokumenty, przepis na likier kawowy i kieszonkowa instrukcja, jak postępować w przypadku ataku bronią atomową, biologiczną lub chemiczną.

Brązowy skórzany portfel dotarł do niego pocztą. "Byłem zachwycony" - powiedział Grisham. "Długa lista ludzi była zaangażowana w odnalezienie mnie" - dodał.

Reklama

Jak pisze "The San Diego Union-Trubune", podczas rozbiórki budynku znaleziono dwa portfele. Drugi z nich zwrócono rodzinie jego właściciela Paula Howarda, który zmarł w 2016 roku. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy