Reklama

Reklama

5 tys. hełmów wojskowych dla Ukrainy. Przekażą je Niemcy

Niemcy dostarczą Ukrainie 5 tys. wojskowych hełmów ochronnych - ogłosiła minister obrony RFN Christine Lambrecht. Jej zdaniem, taki gest to "bardzo wyraźny sygnał", że rząd w Berlinie "stoi po stronie Ukrainy".

Lambrecht z zadowoleniem przyjęła fakt, że rozmowy w sprawie konfliktu na Ukrainie wracają na właściwe tory. - Pracujemy nad tym, by pokojowo rozwiązać ten konflikt w środku Europy - powiedziała, cytowana przez agencję dpa.

Lambrecht: W rozmowach są czerwone linie

Jednocześnie niemiecka minister zauważyła, że w tych rozmowach "są czerwone linie, które nie mogą być negocjowane". Jak wyjaśniła, chodzi np. o zasady prawa międzynarodowego. - Nie można też dyskutować o integralności państw, a także o suwerenności NATO - stwierdziła.

Ukraina, która obawia się rosyjskiego ataku, wielokrotnie domagała się dostaw broni z Niemiec. Jej wnioski spotkały się to z odmową rządu koalicyjnego SPD, Zielonych i FDP.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy