Reklama

Reklama

23-latka przeżyła traumę po zamachu, dokonała eutanazji. Prokuratura zbada sprawę

23-letnia Belgijka, która przeżyła atak terrorystów, doznała urazu psychicznego. Kilkakrotnie była hospitalizowana. Ostatecznie zdecydowała się na legalną eutanazję z powodu "nieznośnego cierpienia psychicznego". Teraz prokuratura zbada sprawę.

Pochodząca z Kontich na północy Belgii 23-letnia kobieta, miała 22 marca 2016 roku wylecieć z lotniska w Brukseli wraz z 90 studentami z Sint-Rita College na wycieczkę do Rzymu - przypomina "Het Nieuwsblad". Tego samego dnia doszło do ataku terrorystycznego i napastnicy zdetonowali ładunki wybuchowe zaledwie kilka metrów od miejsca, w którym znajdowała się grupa. Kobieta nie została ranna, ale doznała urazu psychicznego.

Hospitalizacje i próba samobójcza

"Od czasu zamachu była kilkakrotnie hospitalizowana, a w 2020 r. podjęła próbę samobójczą" - informuje gazeta. W 2022 r. zgłosiła się do organizacji, która broni prawa do "godnej śmierci" z prośbą o dokonanie eutanazji z powodu "nieznośnego cierpienia psychiatrycznego".

Reklama

"Wniosek został zbadany przez dwóch psychiatrów, którzy ostatecznie go zatwierdzili. Kobieta została poddana eutanazji 7 maja 2022 r. w otoczeniu rodziny" - czytamy w dzienniku.

Gazeta podaje, że zdaniem profesora Paula Deltenre, neurologa z akademickiego szpitala klinicznego UZC Brugman w Brukseli, decyzję wydano przedwcześnie. "HN" informuje, że prokuratura w Antwerpii wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy