Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Pijani policjanci pełnili dyżur na komendzie

Ponad 2,5 promila oraz ponad promil alkoholu w organizmie mieli dwaj policjanci z komendy w Kole (Wielkopolskie) pełniący w sobotę służbę jako dyżurni. Wobec obu funkcjonariuszy wszczęto procedurę wydalenia z formacji - przekazała we wtorek policja.

Oficer prasowy kolskiej policji st. asp. Daniel Boła powiedział, że w sobotę w godzinach porannych do komendy w Kole przyszedł mieszkaniec, który ocenił, iż pełniący funkcję dyżurnego policjant może być pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna powiadomił o sprawie dyżurnego policji w Koninie. - Następnie o sprawie został też powiadomiony komendant powiatowy policji w Kole, który przybył na miejsce. Komendant polecił zbadanie stanu psychofizycznego dyżurnych i niestety to badanie wskazało, że są oni pod wpływem alkoholu - powiedział Boła.

Policjanci odsunięci od służby

Jeden z funkcjonariuszy miał ponad promil alkoholu w organizmie, a jego kolega ponad 2,5 promila. - Policjanci zostali natychmiast odsunięci od służby i został wdrożony proces wydalenia ich z formacji - zaznaczył oficer prasowy.

Reklama

Pełniący funkcję dyżurnego i jego zastępca byli doświadczonymi funkcjonariuszami - jeden służył w policji 26, a drugi 19 lat. Boła przyznał, że policjanci nie tłumaczyli się ze swojego zachowania. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy