Reklama

Reklama

Samosąd w Pleszewie? 26-latka z zarzutem zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

26-letnia kobieta usłyszała zarzut zabójstwa 43-letniego mężczyzny ze szczególnym okrucieństwem - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Do morderstwa doszło w niedzielę ok. godz. 21 na terenie ogrodów działkowych przy ul. Wierzbowej w wielkopolskim Pleszewie.

Obecnie - jak powiedział prokurator - z udziałem podejrzanej przeprowadzany jest eksperyment procesowy w miejscu zbrodni. Trwają też przesłuchania zatrzymanych w sprawie dwóch mężczyzn w wieku 17 i 20 lat.

Do morderstwa doszło w niedzielę ok. godz. 21 na terenie ogrodów działkowych przy ul. Wierzbowej w wielkopolskim Pleszewie.

- Tam znaleziono ciało zamordowanego 43-letniego mężczyzny - powiedział prokurator Meler.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 20 lat oraz 26-letnią kobietę. Wszyscy są mieszkańcami Pleszewa.

Bity, kopany, tłuczony kamieniami

Na podstawie stwierdzonych obrażeń u pokrzywdzonego - jak powiedział prokurator - ustalono, że mężczyzna został zamordowany z dużym udziałem agresji.

Reklama

- Został pobity nie tylko pięściami i nogami, ale przy użyciu kamienia i ostrego narzędzia - powiedział prokurator Meler.

Wiadomo, że zmarły tego samego dnia, kilkanaście godzin wcześniej, miał pobić 40-letnią konkubinę. - Kobieta trafiła do szpitala, ale po kilkunastu minutach opuściła go na własne żądanie - wyjaśnił prokurator.

Sprawiedliwość wymierzona na własną rękę?

Po tym zdarzeniu do domku letniskowego, gdzie przebywał pokrzywdzony, przyjechał 17-letni syn kobiety ze swoją dziewczyną i kolegą.

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymani w sprawie postanowili wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę - powiedział Meler.

Jako pierwsza zarzuty w sprawie usłyszała 26-latka. Czynności z udziałem mężczyzn nadal trwają. Najmłodszy z nich - jak wyjaśnił prokurator - ma odpowiadać jak dorosły. Wszystkim grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy