Reklama

Reklama

Podejrzany o zabójstwo stryja i babci ma zostać przebadany psychiatrycznie

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do sądu wniosek o badanie psychiatryczne 22-latka podejrzanego o zabójstwo 49-letniego stryja i 75-letniej babci. Prokuratura chciała też trzymiesięcznego aresztu dla mężczyzny, na co w piątek zgodził się sąd. Do zbrodni doszło w środę 27 lipca w miejscowości Stołężyn w Wielkopolsce.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział Interii, że do sądu skierowano wniosek o jednorazowe badanie sądowo-psychiatryczne. 

Stołężyn: Areszt dla 22-latka

- W sytuacji, gdy ktoś jest podejrzany o popełnienie zbrodni zabójstwa, prokurator powołuje biegłych psychiatrów celem oceny stanu psychicznego tej osoby w chwili popełnienia czynu, czyli możliwości pokierowania swoim postępowaniem oraz świadomości tego, co się dzieje - stwierdził. 

Do sądu wpłynął również wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące. W piątek sąd przystał na prośbę prokuratury i zgodził się na zastosowanie środka zapobiegawczego.

Reklama

22-latek wcześniej usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa. 

- Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, ale nie potrafił w sposób racjonalny odnieść się do motywów. Jego relacja dotycząca przebiegu zdarzenia jest niespójna - przekazał prokurator Łukasz Wawrzyniak. 

Brutalna zbrodnia w Stołężynie

Ciała 75-letniej matki i 49-letniego syna zostały znalezione w środę przed południem w miejscowości Stołężyn w Wielkopolsce. Policję na miejsce wezwał jeden z członków rodziny. Do zatrzymania 22-latka doszło tego samego dnia w Żninie. Po przesłuchaniu przedstawiono mu zarzuty. Zamordowany mężczyzna był stryjem podejrzanego, a zamordowana kobieta jego babcią. 

Sprawca miał zadać ofiarom od kilku do kilkunastu ciosów "narzędziem ostrokrawędzistym". Prokurator dodał, że zabezpieczono przedmioty, które mogły zostać użyte do popełnienia tej zbrodni. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy