Reklama

Reklama

Stołężyn: 22-latek usłyszał zarzut zabójstwa stryja i babci

22-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa, do którego doszło w środę w miejscowości Stołężyn (woj. wielkopolskie) - informuje policja w Wągrowcu. Ciała 75-letniej kobiety i jej 49-letniego syna znalazł jeden z członków rodziny. Dla podejrzanego byli to babcia i stryj.

Ciała 75-letniej matki i 49-letniego syna zostały znalezione w mieszkaniu w miejscowości Stołężyn w Wielkopolsce. Młodszy aspirant Dominik Zieliński z KPP w Wągrowcu poinformował, że policja otrzymała zawiadomienie w środę ok. godz. 11:10. 

Służby wezwał członek rodziny. 

- Znalazł on ciała swojego brata i matki. Policjanci przybyli na miejsce szybko ustalili, że zgon miał charakter nagły i najprawdopodobniej był spowodowany odniesionymi ranami - powiedział. 

Mł. asp. Zieliński poinformował, że na miejsce zbrodni została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza wsparta funkcjonariuszami z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Funkcjonariusze zabezpieczali ślady w mieszkaniu. Prace przebiegały pod nadzorem prokuratora rejonowego. 

Reklama

Wągrowieccy funkcjonariusze podjęli współpracę także z policjantami z komisariatu w Kcyni, którzy uzyskali informację na temat potencjalnego sprawcy zabójstwa.

Zamordowani to babcia i stryj podejrzanego

- Dalsze czynności i kolejne zabezpieczane ślady naprowadziły policjantów na 22-letniego mieszkańca gminy Kcynia - wnuka zamordowanej kobiety i bratanka zamordowanego mężczyzny. Zebrane dowody dały podstawę do zatrzymania - powiedział policjant. 

Do zatrzymania 22-latka doszło w środę po południu w Żninie. Stamtąd został doprowadzony do wągrowieckiej jednostki policji.

- Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzeń i postawienie zarzutu podwójnego zabójstwa. Mężczyzna złożył wyjaśnienia pokrywające się z ustaleniami śledczych - podsumował mł. asp. Dominik Zieliński.

Prokuratura nie ujawnia motywów

Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował, że na czwartek zaplanowano sekcję zwłok ofiar. Tego samego dnia 22-letni mężczyzna ma zostać doprowadzony do prokuratury, gdzie będą wykonywane dalsze czynności z jego udziałem. 

Śledczy nie ujawniają szczegółów dotyczący motywów i okoliczności, w jakich doszło do zabójstwa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy