Reklama

Parafie proszą o pomoc w opłaceniu rachunków. Otrzymują wsparcie

Już ponad 20 parafii złożyło do Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie (wielkopolskie) wnioski o pomoc w opłaceniu rachunków za energię grzewczą i elektryczną - poinformował rzecznik archidiecezji gnieźnieńskiej ks. Remigiusz Malewicz.

Kuria Metropolitalna w Gnieźnie z środków własnych archidiecezji utworzyła fundusz ratunkowy, którego celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących parafii w opłatach za energię grzewczą i elektryczną.

Rzecznik archidiecezji gnieźnieńskiej ks. Remigiusz Malewicz poinformował, że dotychczas do kurii wpłynęło ponad 20 wniosków o udzielenie pomocy.

Wysokość jednorazowego wsparcia z funduszu ratunkowego wynosi 5 tys. zł. Wnioskujące parafie systematycznie otrzymują pomoc. Wnioski dotyczą wsparcia przy opłacaniu rachunków za prąd, ale także kosztów zakupu węgla - powiedział rzecznik.

Reklama

Zaznaczył, że liczba parafii, które skorzystają ze wsparcia może jeszcze wzrosnąć, ponieważ sezon zimowy cały czas trwa.

Wielkopolska: Parafie mają problem z opłaceniem rachunków

Rzecznik zaznaczył, że wszystkie parafie zostały wezwane do racjonalnego gospodarowania energią. Fundusz ratunkowy został po tym, jak do kurii zaczęły spływać sygnały o spodziewanych problemach związanych z rachunkami za prąd czy z zakupem węgla.

Archidiecezja gnieźnieńska liczy blisko 270 parafii.  

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kościół | wiara | Wielkopolska | ceny energii

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy