Romuald Tadeusz Starosielec - wykształcenie
Romuald Starosielecma wykształcenie wyższe. W latach 1978-1981 kształcił się w Wyższej Oficerskiej Szkole Lotniczej w Dęblinie.
Romuald Starosielec - kariera zawodowa
Romuald Starosielec był początkowo pilotem wojskowym.
W latach 1981-1989 zaangażował się w podziemną działalność wydawniczą i drukarską w Polsce.
Od 1989 roku Romuald Starosielec
prowadzi dzielność gospodarczą. Następnie przez rok pracował w
Liceum Ogólnokształcącym Marii Curie Skłodowskiej w Warszawie. Od maja 2015 roku jest
redaktorem naczelnym miesięcznika "Polityka Polska".
Romuald Starosielec - kariera polityczna
W 2018 roku Romuald Starosielec bez powodzenia kandydował do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, będąc kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców Jedność Narodu - Wspólnota. Następnie w 2019 roku i w latach 2020-2023 Romuald Starosielec był prezesem partii Jedność Narodu.
W 2020 roku zamierzał ubiegać się o fotel prezydenta Polski, jednak nie udało mu się zebrać 100 tys. podpisów popierających jego kandydaturę.
W 2023 roku Romuald Starosielec współtworzył prawicową partię polityczną, Ruch Naprawy Polski, której jest liderem.
W 2024 roku Romuald Starosielec bezskutecznie kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy, startując z ramienia KW Ruch Naprawy Polski. Postulował wówczas m.in. zburzenie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Romuald Starosielec - wybory prezydenckie 2025
Romuald Starosielec zgłosił swój komitet w wyborach prezydenckich w 2025 roku. Jest kandydatem na prezydenta na wybory prezydenckie 2025. Polityk postulował m.in. zwiększenie znaczenia praw obywatelskich. "To, że zbierano po milion, dwa, dwa i pół miliona podpisów pod wnioskami referendalnymi, społecznymi i żadna z tych inicjatyw nie została dopuszczona do referendum w Polsce przez 36 lat. To jest głęboka patologia naszego życia publicznego. Należy szanować obywateli, głos ludu się liczy, zwłaszcza w tak ważnych sprawach jak te, które były poruszane" - mówił Romuald Starosielec na konferencji prasowej w Opolu w lutym 2025 r.
Państwowa Komisja Wyborcza odmówiła 11 marca 2025 r. zarejestrowania Romualda Starosielca jako kandydata na prezydenta. PKW zakwestionowała prawidłowość ponad 34 tys. spośród ponad 118 tys. podpisów poparcia dołączonych do zgłoszenia Romualda Starosielca. W związku z tym kandydat nie miał wymaganych przez przepisy 100 tys. podpisów. Zakwestionowane podpisy - jak wynika z uchwały PKW - miały wady dotyczące m.in. imion i nazwisk, adresu, numeru PESEL, praw wyborczych, daty poparcia, a ponadto zdarzyły się przypadki wielokrotnego podpisu tego samego wyborcy, braku podpisu wyborcy, czy wpisania poparcia na złej karcie.
Sąd Najwyższy 16 marca 2025 r. oddalił odwołanie pełnomocnika Romualda Starosielca od decyzji Państwowej Komisji Wyborczej. Od orzeczenia Sądu Najwyższego nie przysługuje środek prawny - jest ono ostateczne.
Romuald Starosielec - życie prywatne
Romuald Starosielec jest członkiem Stowarzyszenia Lotników Polskich.