Reklama

Reklama

Busko-Zdrój: Trzymiesięczny areszt dla dyrektora szkoły. Przywłaszczył 670 tys. zł

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla dyrektora jednej ze szkół w powiecie buskim (woj. świętokrzyskie), podejrzanego o przywłaszczenie ponad 670 tys. złotych. Pieniądze pochodziły m.in. ze zbiórek uczniowskich oraz funduszów na wycieczki szkolne. Grozi mu do 10 lat więzenia.

Jak poinformował Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, śledczy ustalili, że 50-letni dyrektor miał przywłaszczyć pieniądze powierzone mu przez pracowników i uczniów. Łącznie chodzi o ponad 670 tys. złotych stanowiących środki tzw. rady rodziców oraz fundusze zbierane na wycieczki szkolne.

- Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do buskiej prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut przywłaszczenia powierzonych mu pieniędzy w kwocie ponad 670 tys. zł, stanowiącej mienie znacznej wartości - przekazał prokurator.

Reklama

Trzymiesięczny areszt dla dyrektora szkoły. Miał przywłaszczyć 670 tys. złotych

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. - Następnie prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy, gdyż tylko taki środek zapobiegawczy należycie zabezpieczy dalszy tok sprawy. Sąd wniosek ten uwzględnił w całości - dodał prokurator.

W sprawie kompletowany będzie materiał dowodowy, podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy