Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Antyszczepionkowcy wdarli się do telewizji

Do siedziby telewizyjnej firmy produkcyjnej ITN w Londynie wdarli się antyszczepionkowcy. Do biurowca weszło około 100 osób. Wdały się one w szamotaninę z policją. Znieważono także jednego z prezenterów serwisów informacyjnych. ITN to firma, w której produkowane są m.in. wiadomości dla stacji ITV, Channel 4 i Channel 5.

Do zdarzenia doszło po proteście przeciwko szczepieniom i restrykcjom covidowym, który odbył się w Londynie. Na zamieszczonych w mediach społecznościowych nagraniach wideo widać grupę protestujących, którzy starają się dostać się do biurowca w londyńskiej dzielnicy Camden, oraz ich szamotaninę z próbującą im w tym przeszkodzić policją. 

Jednak sporej grupie - jak podają media, ponad 100 osobom - się to udało. Na jednym z nagrań słychać, jak uczestnicy zamieszek znieważają prowadzącego przez wiele lat wiadomości w Channel 4 dziennikarza Jona Showa.

Reklama

Fakt przedostania się części protestujących do budynku potwierdziły zarówno londyńska policja metropolitalna, jak i władze ITN. 

"Funkcjonariusze reagują na protest w prywatnej nieruchomości na Gray's Inn Road w Camden, gdzie ludzie bezprawnie uzyskali dostęp do budynku. Funkcjonariusze są na miejscu, zapewniając ochronę budynku i usuwając tych, którzy się do niego dostali" - poinformowała policja.

"Sytuacja jest rozwiązywana"

"Policja jest obecna w związku naruszeniem zasad bezpieczeństwa na Gray's Inn Road, w siedzibie ITN. Pracownikom ITN, w tym osobom pracującym w ITV News, Channel 4 News i Channel 5 News, doradzono, aby albo zostali w budynku, albo trzymali się z daleka, gdy sytuacja jest rozwiązywana" - oświadczyła rzeczniczka ITN, dodając, że stacje informacyjne stanowią ważne źródło wiedzy podczas pandemii.

Do podobnego zdarzenia doszło w Londynie dwa tygodnie temu, gdy również po proteście przeciwko szczepieniom i restrykcjom kilkadziesiąt osób próbowało się wedrzeć się do dawnej siedziby stacji BBC w zachodnim Londynie, skąd jednak publiczny nadawca wyprowadził się niemal całkowicie już kilka lat temu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje