Reklama

Sosnowiec: Pijani rodzice zajmowali się niemowlęciem. Zareagował przechodzień

W Sosnowcu przechodzień zaniepokojony głośnym płaczem dziecka wezwał policję do mieszkania, w którym trwała libacja. Znajdowali się tam pijani rodzice i ich pięciomiesięczne niemowlę. Dziecko trafiło do pogotowia opiekuńczego, a dorośli do izby wytrzeźwień. Sprawą zajmie się prokuratura i sąd rodzinny.

Policjanci z komisariatu I w Sosnowcu otrzymali zgłoszenie o tym, że "w jednym z mieszkań dzielnicy centrum trwa alkoholowa libacja, a z wnętrza dobiega płacz niemowlęcia".

Na miejscu funkcjonariusze zastali "mocno nietrzeźwych" rodziców, którzy w tym stanie "sprawowali opiekę" nad pięciomiesięcznym niemowlęciem.

"Badanie wykazało u 42-letniego ojca malucha 2,7 promila alkoholu, a u 40-letniej matki ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu" - poinformowała sosnowiecka policja.

Zobacz także: Starogard Gdański: Policja przerwała nielegalne wesele

Reklama

"Nie reagujesz, akceptujesz"

Podczas interwencji funkcjonariusze musieli obezwładnić mężczyznę, który stał się agresywny wobec wszystkich obecnych w mieszkaniu osób. Oboje rodziców przewieziono do izby wytrzeźwień, o ich dalszym losie zdecyduje prokurator.

Dziecko trafiło do pogotowia opiekuńczego. O tym, kto będzie sprawował nad nim opiekę, zdecyduje sąd rodzinny. 

"Na wyrazy uznania zasługuje postawa przechodnia, który, słysząc, co dzieje się w mieszkaniu, nie wahał się zareagować i poinformował służby" - napisała policja, a komunikat zilustrowano hasłem kampanii społecznej "Nie reagujesz, akceptujesz".

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Polsatnews.pl

Reklama

Reklama

Reklama