Reklama

Reklama

​Śląskie: Dziewięciolatka zmarła na grypę. Chora była również reszta rodziny

Dziewięcioletnia dziewczynka z powiatu żywieckiego zmarła w zeszłym tygodniu z powodu grypy. TVN24 opisuje szczegółowy przebieg tragicznego zdarzenia. Jak wynika z ustaleń stacji, na grypę chorowała także cała rodzina dziecka - rodzice i dwójka młodszego rodzeństwa. Im jednak nic się nie stało.

Dziecko trafiło do szpitala w ubiegłą środę rano (12 lutego). Dziewięciolatka gorączkowała i była osłabiona. Miała typowe objawy grypy.

Dziewczynka została odesłana do domu, gdyż jej stan nie wskazywał na potrzebę pozostawienia jej na oddziale. Wieczorem sytuacja uległa znaczącemu pogorszeniu - podaje TVN24. Rodzice wezwali karetkę, bo dziewięciolatka zemdlała. Od tej pory dziecku podawano kroplówkę. Po przyjeździe do szpitala znów wystąpiły epizody omdlenia, dlatego lekarze skierowali dziewczynkę do szpitala w Bielsku-Białej.

Lekarze, których cytuje stacja, stwierdzają, że jej stan był wówczas "średni". Dziewięciolatka była osłabiona, ale przytomna i nawiązywała kontakt z rodzicami i lekarzami. Z badań, jakie zlecono, wynikało, że dziecko ma wirusa grypy typu A - czytamy.

Reklama

Stan dziecka z godziny na godzinę się pogarszał. Podano jej lek przeciwwirusowy i antybiotyki, wykonano także serię badań. Niestety, o północy nastąpiło zatrzymanie krążenia. Mimo godzinnej reanimacji, dziewczynka zmarła.

Jak mówi stacji ordynatorka szpitala w Bielsku-Białej Anna Merak, dokładna przyczyna zgonu zostanie podana po zbadaniu próbek pobranych w czasie sekcji zwłok.

"Grypa to śmiertelna choroba. Może mieć piorunujący przebieg, jak w tym przypadku i zabić w ciągu doby" - mówi stacji Anna Merak.

Lekarka dodaje także, że najlepszym dowodem, że grypa może zaatakować z różną siłą jest fakt, że cała rodzina dziewięcioletniej pacjentki (rodzice i dwójka młodszego rodzeństwa) zachorowała, a tylko dla jednej osoby choroba zakończyła się tragicznie. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy