Reklama

Ukraińska agencja: Rosyjski generał Witalij Gierasimow zginął pod Charkowem

Generał major Witalij Gierasimow nie żyje - podała agencja Ukrinform, powołując się na resort obrony Ukrainy. Szef sztabu rosyjskiej 41 armii zginął w walkach na przedmieściach Charkowa - podano. Informację potwierdził ukraiński wywiad.

Według agencji w walkach z wojskami ukraińskimi zginęło lub zostało rannych także wielu innych wysokich rangą oficerów rosyjskich.

Ukraiński serwis InformNapalm wielokrotnie oskarżał Gierasimowa o udzielanie wsparcia separatystom z samozwańczych "republik ludowych" Donieckiej i ługańskiej na wschodzie Ukrainy.

Wiadomość potwierdził wywiad Obronny Ukrainy. Poinformował, że siły ukraińskie zabiły rosyjskiego generała dywizji Witalija Gierasimowa oraz kilku wyższych oficerów armii rosyjskiej w walkach pod Charkowem.

Co dzieje się teraz w Ukrainie? Śledź naszą relację na żywo!

Reklama

Ukraina-Rosja. Oświadczenie wywiadu w sprawie zabitego generała

"Wyeliminowany został Witalij Gierasimow - rosyjski dowódca wojskowy, generał major, szef sztabu i pierwszy zastępca dowódcy 41. armii Centralnego Okręgu Wojskowego Rosji" - poinformowała dyrekcja w oświadczeniu na Facebooku.

Witalij Gierasimow uczestniczył w II wojnie czeczeńskiej i rosyjskiej operacji wojskowej w Syrii. Otrzymał także medal za udział w aneksji Krymu.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy