Reklama

Reklama

Dwa oddziały dywersyjne Grupy Wagnera rozbite. SBU zyskała dane wywiadowcze

Dwa oddziały rosyjskich dywersantów z Grupy Wagnera zostały rozbite w obwodzie charkowskim przez Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Jak informuje na Telegramie służba, strona ukraińska nie poniosła żadnych strat.

"Rozpoznanie (pozycji wroga) z powietrza, a następnie błyskawiczne uderzenie. (...) To efekt pracy Centrum Operacji Specjalnych 'A' SBU i kolegów z departamentu SBU w regionie charkowskim. (...) W szeregach przeciwnika zginęła jedna osoba, cztery zostały wzięte do niewoli. Wśród jeńców jest dowódca grupy rozpoznawczo-dywersyjnej, który już przekazuje SBU ważne informacje wywiadowcze, w tym dotyczące rosyjskich katowni przeznaczonych dla Ukraińców" - czytamy w komunikacie służby na Telegramie.

Czym jest Grupa Wagnera?

Grupa Wagnera to prywatna firma wojskowa powiązana z prokremlowskim biznesmenem Jewgienijem Prigożynem, odpowiedzialnym m.in. za rekrutację więźniów na wojnę z Ukrainą. Od połowy grudnia 2021 roku wagnerowcy są objęci unijnymi sankcjami za tortury, egzekucje i zabójstwa m.in. w Libii, Syrii i Donbasie. O zbrodniach wagnerowców w Syrii informowała w Rosji niezależna "Nowaja Gazieta".

Reklama

Podczas inwazji na Ukrainę grupa Wagnera stanowi jeden z najważniejszych komponentów rosyjskich sił na szczególnie trudnych odcinkach frontu, m.in. w Donbasie.

Działalność najemnicza jest w Rosji oficjalnie zakazana.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy