Reklama

Reklama

Gdańsk: 27-latek znęcał się nad psem, bo przegrał pieniądze

27-letni gdańszczanin kopał i bił pięściami swojego psa. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że przegrał gotówkę u bukmachera. - Kiedy mężczyzna dowiedział się, że szukają go policjanci, sam zgłosił się na komisariat na Przymorzu - poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

- Kilka dni temu dzielnicowy uzyskał informację, że mieszkaniec jednego z bloków na Przymorzu znęca się nad swoim psem - powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska.

Zgłaszający przekazał także szczegóły dotyczące wyglądu sprawcy tego przestępstwa. Policjant skontaktował się z administracją osiedla i przeanalizował zapisy z monitoringu.

Mężczyzna sam zgłosił się na komisariat

- Kamery zarejestrowały, jak w windzie mężczyzna kopie i uderza pięściami psa, zadając ból zwierzęciu. Funkcjonariusze ustalili tożsamość podejrzanego. Kiedy mężczyzna dowiedział się, że szukają go policjanci, sam zgłosił się na komisariat na Przymorzu - dodała policjantka.

Reklama

W czwartek 27-latek usłyszał zarzuty za zanęcanie się nad psem. W rozmowie z policjantami tłumaczył, że w dniu, w którym był agresywny wobec zwierzęcia, między innymi przegrał u bukmachera pieniądze, więc rozładował frustrację na psie.

Zwierzę trafiło do schroniska

Policjanci odebrali mężczyźnie zwierzę i przekazali je do schroniska. Funkcjonariusze złożyli także wniosek do Urzędu Miasta w Gdańsku o całkowite pozbawienie 27-latka praw do psa.

Za przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama