Reklama

Reklama

Mazowieckie: Nieznany sprawca obcina psom palce. Policja prosi o pomoc

Nieznany sprawca okalecza psy na terenie gmin Stara Błotnica i Jedlińsk (woj. mazowieckie) poprzez obcinanie im palców, najprawdopodobniej przy użyciu sekatora. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach apelują o pomoc do osób mogących pomóc w śledztwie, a za wskazanie oprawcy wyznaczono nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych.

"Prawdopodobnie na terenie tych gmin grasuje psychopata, który z premedytacją obcina sekatorem palce psom, a następnie porzuca okaleczone zwierzęta" - podano na plakacie, który ostrzega mieszkańców przed niebezpieczeństwem dla ich czworonogów i informuje o nagrodzie pieniężnej za pomoc w dochodzeniu.

Poinformowano, że od marca doszło już do trzech takich zdarzeń. 

- Nieznany sprawca bądź sprawcy na terenie gmin Jedlińsk i Stara Błotnica dokonali okaleczenia trzech psów. Jest to okaleczenie nieodwracalne, psom obcięto palce u kończyn - powiedziała "Radiu dla Ciebie" rzecznik Powiatowej Komendy Policji w Białobrzegach Ewa Kozyra.

"Obciął jej palce w przedniej łapie a potem wyrzucił przy drodze"

Reklama

Jeden z nich został przygarnięty przez przedstawicieli Fundacji dla szczeniąt "Judyta". "Nie potrafimy wyobrazić sobie horroru, jaki przeżył ten pies! Łudziliśmy się, że uległ wypadkowi, ale to raczej niemożliwe. Palce łapek odcięte są na różnej wysokości, jakby ktoś robił to metodycznie - jeden po drugim. Gdyby łapki Tomcia dostały się np. pod kosiarkę lub inną maszynę, cięcie byłoby równe" - pisali w lipcu br. wolontariusze w mediach społecznościowych.

Innym zaopiekowała się Fundacja Canum Argentaria - Psi Grosz. "Ta sunia była torturowana- zwyrodnialec obciął jej palce w przedniej łapie a potem wyrzucił przy drodze. Kulejąc dotarła skrajnie wyczerpana do wsi. Nie przejawiała żadnej agresji, tylko trzęsła się ze strachu. Szybko okazało się, dlaczego nie uciekała. Sunia ma amputowane palce w jednej łapce" - informuje na Facebooku fundacja.

"Bestialstwo z jakim psiaki zostały potraktowane nie może pozostać bez odzewu, dlatego jeśli masz jakąkolwiek wiedzę na temat tych zdarzeń prosimy skontaktuj się z Komendą Powiatową Policji  w Białobrzegach pod numerem telefonu 47 702 22 00 lub mailowo" - podali podała policja w opublikowanym komunikacie.

Wolontariusze podali, że zwierzęta szukają obecnie nowych domów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne