Reklama

Reklama

Chojnice: Wypadek na przejściu dla pieszych. Nie żyje 12-latka

W niedzielę po południu na drodze wojewódzkiej niedaleko Chojnic zginęła 12-latka. Według wstępnych ustaleń policji dziewczynka została potrącona przez kierowcę audi, kiedy przechodziła przez przejście dla pieszych. Sprawę bada prokuratura.

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. 14:00 na drodze wojewódzkiej nr 235 na wysokości miejscowości Żabno.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący audi jadący od strony Brus zatrzymał się przed przejściem dla pieszych ustępując pierwszeństwa trójce nastolatków, którzy przechodzili przez oznakowane przejście dla pieszych, a kierujący jadący z kierunku Chojnic z nieustalonych przyczyn nie ustąpił pierwszeństwa pieszym w wyniku czego potrącił 12-letnią dziewczynkę. 

Piesza pomimo ponad godzinnej akcji ratującej życie, zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

Reklama

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 31-latka oraz dowód rejestracyjny samochodu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był trzeźwy.

Okoliczności zdarzenia bada prokuratura.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy